Apie mus

Stuba, Zapyškis

VšĮ “Kūrybos ir užimtumo stuba” arba tiesiog Stuba – tai 2014 m. bendraminčių bendruomenės moterų įkurta organizacija su tikslu turėti erdvę kūrybai sau ir bendruomenei.

Stuba suvalkiečiai vadina savo namus. Esame įsikūrę Zapyškyje, Kauno r., mažame namuke, kurį pačios renovavome, kairiajame Nemuno krante, pačiame Suvalkijos regiono pakraštyje, tad savo namuką ir pavadinome Stuba – taip kaip žmonės namus vadina vietine tarme.

Popamokinė veikla Zapyškyje
Zapyškio mokykla

Siekiame gyventi kaip namuose – burti bendruomenę, pasiūlyti jaukias veiklas, saugią erdvę žmonių savirealizacijai.  Stuboje šiuo metu veiklos vyksta trimis pagrindinėmis kryptimis – savišvieta, lietuviškojo folkloro puoselėjimas ir darbas su vietos jaunimu.

Rengiame seminarus, paskaitas, vasarą – stovyklas šeimoms ir jaunimui,  edukacines dirbtuves. Liečiame įvairias temas: nuo mėgėjų meno puoselėjimo iki pilietiškumo ugdymo. Rengiame parodas, plenerus, padedame įgyvendinti įvairias vietines iniciatyvas, dalyvaujame įvairiuose projektuose ir iniciatyvose.

Aitvarų šventė Zapyškis
Zapyškio bažnyčia

Jau daugiau nei 10 m. giedame lietuviškas sutartines. Šis giedojimo būdas yra saugomas UNESCO kaip nematerialus paveldas. Stuboje vedame atviras sutartinių dirbtuves ir kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį kviečiame visus norinčius jas kartu giedoti bei pajusti magišką sutartinių galią.

Scroll to Top